Plíseň nehtů na nohov

Ahoj, jmenuji se Petr a je mi 35 let. Mám dotaz ohledně plísně nehtů na nohou. Jaké jsou nejčastější příčiny a jak se s tím dá efektivně bojovat? Zajímalo by mě, zda existují nějaké domácí prostředky nebo přírodní léčby, které by mohly pomoci, než se rozhodnu navštívit lékaře. Také bych rád věděl, jaké příznaky bych měl sledovat, abych si byl jistý, že se problém nezhoršuje. Děkuji za jakékoli rady nebo zkušenosti, které byste mohli sdílet!

Ahoj Petře,

děkuji za tvůj dotaz ohledně plísně nehtů na nohou. Je to problém, který trápí mnoho lidí, a rád ti poskytnu několik užitečných informací a tipů.

Nejčastější příčiny plísně nehtů zahrnují vlhké prostředí, nošení těsných nebo neprodyšných bot, a také častý kontakt s infikovanými povrchy, například v bazénech nebo saunách. Plíseň se může snadno šířit, takže je důležité být opatrný.

Pokud jde o domácí prostředky a přírodní léčby, existuje několik možností, které bys mohl vyzkoušet, než se rozhodneš navštívit lékaře. Například:

1. Ocet: Smíchej bílý ocet s vodou v poměru 1:1 a namáčej do něj nohy po dobu 30 minut denně. Ocet má antifungální vlastnosti, které mohou pomoci.

2. Tea tree oil (olej z čajovníku): Tento olej je známý svými antiseptickými a antifungálními účinky. Můžeš ho aplikovat přímo na postižené nehty několikrát denně.

3. Soda bikarbona: Můžeš si připravit pastu ze sody bikarbony a vody a aplikovat ji na postižené místo. Pomůže to udržet oblast suchou a může omezit šíření plísně.

Co se týče příznaků, na které bys měl dávat pozor, zahrnují:

- Změna barvy nehtu (např. žloutnutí nebo ztmavnutí)
- Ztluštění nehtu
- Odlupování nebo lámání nehtu
- Nepříjemný zápach

Pokud si všimneš, že se tyto příznaky zhoršují nebo se objevují nové, bylo by dobré navštívit lékaře, který ti může poskytnout odbornou pomoc.

Doufám, že ti tyto rady pomohou a přeji ti brzké uzdravení!

S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz


Dobrý den,mám problém z nehtama na nohou na palci ,úplněžlutý prasklýnehet ažespodo se drolía je to inepříjemný zápac.

Dobrý den,

mykóza nehtů bývá označována jako onychomykóza. Původci mykóz jsou nejčastěji vláknité houby (dermatofyty) a kvasinky. Mají rády vlhko a teplo. Nehet je deformovaný, ztluštělý, většinou žlutě zbarvený a drobivý. Je potřeba se připravit na to, že léčba je dlouhodobá. Přírodní formou léčby mykóz představuje tzv. Chytrá houba (Pythium oligandrum). Tato houba je známá tím, že se živí ostatními houbami. Z léčiv, která jsou v lékárně k dostání bez lékařského předpisu, lze na mykózu nohou a nehtů použít některý z krémů, mastí či roztoků: Clotrimazol AL , Canesten krém, Canespor 1x denně, Exoderil krém, roztok…

S přáním hezkého dne.

Procházková Radka


Podobné otázky

Bolest zad dole

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a jsem muž. Mám dotaz ohledně bolesti zad dole. Jaké jsou nejčastější ...

Saxenda a uzkosti

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a jsem muž. Chtěl bych se zeptat: "Jak může Saxenda ovlivnit moje úzkosti?" ...

Provera

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a jsem žena. Chtěla bych se zeptat: "Jaké jsou hlavní účinky Provery na ...

Borelióza u dítěte

Ahoj, jmenuji se Jana a mám 8letého syna. Chtěla bych se zeptat: "Jaké jsou příznaky boreliózy u dítěte?" ...

Nedostatek hořčíku a vápníku

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a chtěla bych se zeptat: "Jaké jsou příznaky nedostatku hořčíku a ...

Zvýšení tlaku po antidepresivech

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a jsem muž. Mám dotaz ohledně zvýšení tlaku po užívání antidepresiv. ...