Silná alergie

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a jsem muž. Mám silnou alergii a chtěl bych se zeptat: "Jaké jsou nejčastější příznaky silné alergie a jak je mohu rozpoznat?" Dále bych se rád zeptal, jaké kroky bych měl podniknout, pokud se u mě objeví náhlé zhoršení příznaků. Mám obavy, že bych mohl mít alergickou reakci na něco, co jsem snědl nebo na co jsem se dotkl. Jaké domácí prostředky nebo opatření byste doporučili, abych si ulevil, než se dostanu k lékaři? Děkuji za jakékoli rady, které by mi mohly pomoci lépe porozumět své situaci a zvládnout ji.

Ahoj Petře,

děkuji za tvou otázku. Rozumím, že silná alergie může být velmi znepokojující, a rád ti poskytnu několik užitečných informací.

Nejčastější příznaky silné alergie zahrnují:

1. Kožní reakce: Můžeš si všimnout svědění, zarudnutí nebo vyrážky na kůži.
2. Dýchací potíže: Můžeš mít potíže s dýcháním, kašel nebo sípání.
3. Trávicí potíže: Někdy se mohou objevit nevolnost, zvracení nebo průjem.
4. Otok: Můžeš mít otoky v obličeji, kolem očí nebo na rtech.

Pokud se u tebe objeví náhlé zhoršení příznaků, je důležité jednat rychle. Zde je několik kroků, které můžeš podniknout:

1. Zůstaň klidný: Panika může zhoršit situaci. Snaž se zhluboka dýchat.
2. Identifikuj spouštěč: Pokud víš, co by mohlo způsobit tvou reakci (např. jídlo, pyl, zvířata), pokus se tomu vyhnout.
3. Užívej antihistaminika: Pokud máš doma antihistaminika, můžeš je užít podle pokynů na obalu.
4. Zavolej pomoc: Pokud se příznaky zhoršují, neváhej zavolat záchrannou službu nebo jít na pohotovost.

Co se týče domácích prostředků, zde je několik tipů, které by ti mohly pomoci:

1. Studené obklady: Pokud máš svědění nebo vyrážku, studené obklady mohou poskytnout úlevu.
2. Pij hodně vody: Hydratace je důležitá, zejména pokud máš trávicí potíže.
3. Zklidňující čaje: Některé bylinkové čaje, jako je heřmánek, mohou pomoci uklidnit žaludek.

Je důležité si uvědomit, že tyto rady jsou pouze dočasné a neměly by nahradit odbornou lékařskou pomoc. Pokud se tvoje příznaky nezlepší nebo se zhorší, určitě navštiv lékaře.

Doufám, že ti tyto informace pomohou lépe porozumět tvé situaci a zvládnout ji. Pokud máš další otázky, neváhej se ptát!

S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz


Prosim o radu,snazime se o mimi,ale jsem silny alergik.Uzivala jsem aerius 1 az 2 tablety denne,po konzultaci s MUDr. mi lék nahradila tinkair s cezerou, ale bohuzel nepomáhají, zirtex a ostatni leky 2gener. take bezuspesne. Opravdu uz neni jina moznost,stav je neunosny hori mi hlava od rýmy a kycha

Pěkný den,

začnu nevyžádanou radou na úvod, nicméně pokud ještě nejste těhotná a trpíte alergií, je vhodné si naplánovat početí tak, aby první trimestr těhotenství proběhl v období, kdy je nejméně alergenů (optimální je podzimní období). Vyhnete se tím užívání léků proti alergiím v nejkritičtějším období vývoje plodu. Bohužel v mnoha případech je plánování rodičovství obtížné. K systémové podávaným antihistaminikům lze říct, že nejsou k dispozici (=chybí zkušenosti) žádná klinická data týkající se (potenciálně) těhotných žen vystavených působení Ve studiích prováděných na zvířatech nebyly zaznamenány žádné přímé či nepřímé škodlivé účinky na březost, embryonální/fetální vývoj, porod nebo postnatální vývoj. Z mnoha odborných seminářů a přímo z úst zkušených gynekologů je potvrzeno, že jsou dané medikamenty již dlouhá léta podávány i během těhotenství s nulovým negativním dopadem na plod. Gynekology nejčastěji volenými účinnými látkami jsou loratadin (Claritine®) nebo cetirizin (Alerid®, Analergin®, Zodac®, Zyrtec®). V nejkritičtějším období po co nejkratší dobu bývá volen i zmíněný Aerius. Farmakologická léčba představuje pro těhotnou ženu a její plod menší rizika než závažné propuknutí alergických obtíží, které mohou vést až k omezenému přísunu kyslíku pro vyvíjející se plod. Mimo systémová antihistaminika proplachujte nos pomocí hypertonického roztoku mořské vody (např. Stérimar®, Quixx®, Physiomer®) díky vyšší koncentraci soli přirozeně uvolňují ucpaný nos. Ještě lepší vlastnosti mají tyto roztoky obohacené o mangan, který má antialergický účinek a tlumí projevy alergické rýmy (např. Stérimar® Mn). Rychlý a silný účinek má antihistaminikum levocabastin, obsažený v přípravcích Livostin®. Na trhu je dostupný ve formě nosního spreje nebo očních kapek. Obvyklé dávkování je u obou přípravků 2x denně do zlepšení potíží. V období pylové sezóny se zdržujte co nejvíce mimo alergen – na horách, u vodních ploch (nejlépe u moře) nebo doma.

Přeji brzký ústup potíží a ať se brzy zadaří!

S pozdravem

Silvie Doležalová


Podobné otázky

Veterinární léčivo - oční kapky pro kočku

Ahoj, jmenuji se Jana a je mi 35 let. Mám kočku, která má problémy s očima, a zajímalo by mě: "Jaké ...

Je možné brát Biotin a Biosil najednou?

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a chtěla bych se zeptat, je možné brát Biotin a Biosil najednou? Zajímá mě, ...

Užívání Biosilu

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a chtěla bych se zeptat na užívání Biosilu. Jaké jsou hlavní výhody a ...

Mohu kombinovat Naturvita Biosil Plus a Renovix?

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a ráda bych se zeptala: "Mohu kombinovat Naturvita Biosil Plus a Renovix?" ...

Biosil

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a ráda bych se zeptala na Biosil. Jaké jsou hlavní přínosy užívání Biosilu ...

Biosil plus a Libretto

**Headline:** Jak může Biosil plus a Libretto pomoci při zlepšení zdraví pleti a vlasů? Dobrý den, jmenuji se ...