Je nějaká náhrada za iberogast

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a chtěla bych se zeptat, jestli existuje nějaká náhrada za iberogast? Mám problémy s trávením a iberogast mi pomáhal, ale slyšela jsem, že není vždy dostupný. Zajímalo by mě, jaké alternativy by mohly být účinné a zda mají podobné účinky na zažívání. Můžete mi prosím doporučit nějaké přírodní nebo volně prodejné léky, které by mohly pomoci při mých potížích? Také bych ráda věděla, jestli jsou tyto alternativy bezpečné a jaké mají vedlejší účinky. Děkuji za vaši pomoc!

Ahoj Jano,

děkuji za tvou otázku. Chápu, že hledáš alternativy k iberogastu, který ti pomáhal s trávením, ale není vždy dostupný. Existuje několik přírodních a volně prodejných možností, které by ti mohly pomoci.

Jednou z nejznámějších alternativ je zázvor. Můžeš ho užívat ve formě čaje nebo jako doplněk stravy. Zázvor je známý svými protizánětlivými vlastnostmi a může pomoci při nevolnosti a trávení. Další možností je máta peprná, která se často používá na zklidnění žaludku a může pomoci při nadýmání. Můžeš si připravit mátový čaj nebo užívat mátové oleje.

Také bys mohla vyzkoušet probiotika, která podporují zdravou střevní mikroflóru. Tyto doplňky jsou dostupné v lékárnách a mohou pomoci zlepšit trávení a celkové zdraví střev. Mezi přírodní zdroje probiotik patří jogurt nebo kefír.

Pokud jde o bezpečnost, většina těchto alternativ je považována za bezpečné, ale je dobré si být vědoma, že každý reaguje na bylinky a doplňky jinak. Můžeš mít například alergie nebo citlivost na některé složky. Je také důležité dodržovat doporučené dávkování.

Co se týče vedlejších účinků, zázvor může u některých lidí způsobit pálení žáhy nebo zažívací potíže, zatímco máta peprná může v některých případech vyvolat alergické reakce. Probiotika obvykle nemají vedlejší účinky, ale mohou způsobit mírné zažívací potíže, zejména na začátku užívání.

Doufám, že ti tyto informace pomohou najít vhodnou alternativu k iberogastu. Pokud máš další otázky, neváhej se ptát!

Přeji ti hodně štěstí a zdraví!


Muž občas trpí na bolest břicha/žaludku.Vždy.Mu pomohl iberogast ale co použít když není k dostání?

Dobrý den,

ráda bych podotknula, že pacienti mají vyhledat lékařskou pomoc v případě, že jejich příznaky i po léčbě Iberogastem přetrvávají déle než týden nebo nejsou dosaženy očekávané známky zlepšení během 7 dní od zahájení terapie. Alternativně se můžete upnout k bylinnému čaji Stomaran, švédským kapkám, žaludečním kapkám (Fytos, Phyteneo) či tinktuře amara magistraliter.

S přáním hezkého dne.

Procházková Radka


Podobné otázky

Jizva po impetigu ve vlasech

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 28 let a chtěla bych se zeptat na jizvu po impetigu ve vlasech. Jaké jsou možnosti ...

Očkování přítele proti tetanu v době virózy.

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 30 let a rád bych se zeptal na očkování proti tetanu. Můj přítel se nedávno nechal ...

Když jsem šel na záchod, viděl jsem červy

Ahoj, jmenuji se Petr a je mi 35 let. Mám dotaz ohledně něčeho, co se mi stalo nedávno. Když jsem šel na ...

Lék Flucinar gel nebo mast

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a chtěla bych se zeptat na lék Flucinar – je lepší použít gel nebo mast? ...

Trombofilie a nitroděložní tělísko

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a chtěla bych se zeptat na téma "Trombofilie a nitroděložní tělísko". Mám ...

Oděrky na genitaliích

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 28 let a chtěl bych se zeptat na oděrky na genitaliích. Jaké jsou nejčastější ...