Glyvenol a detralex
Ahoj Petře,
děkuji za tvou otázku ohledně Glyvenolu a Detralexu. Oba tyto léky se používají při problémech s žilami, ale mají odlišné vlastnosti a účinky.
Glyvenol je lék, který pomáhá zlepšit prokrvení a zmírňuje otoky. Je často doporučován při pocitech těžkých nohou a únavě. Na druhou stranu, Detralex je zaměřen na zpevnění žilních stěn a zlepšení jejich funkce. Pomáhá také při zmírnění příznaků, jako jsou bolesti a otoky.
Pokud jde o doporučené dávky, obvykle se doporučuje užívat Glyvenol v dávce 600 mg denně, rozdělené do dvou dávek. U Detralexu je běžná dávka 1000 mg denně, také rozdělená do dvou dávek. Co se týče doby užívání, většina lidí začíná vidět zlepšení po několika týdnech pravidelného užívání, ale je důležité být trpělivý a dodržovat doporučení lékaře.
Pokud máš obavy ohledně problémů s nohama, doporučil bych ti začít s Detralexem, protože jeho účinky na zpevnění žilních stěn mohou být pro tebe prospěšné. Nicméně, je vždy dobré se poradit s lékařem, který ti může poskytnout konkrétní doporučení na základě tvého zdravotního stavu.
Doufám, že ti tyto informace pomohou lépe pochopit, co by pro tebe mohlo být nejvhodnější. Pokud máš další otázky, neváhej se ptát!
S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz
Hezký den, oba preparáty lze zařadit mezi tzv. venofarmaka, antivarikóza. Mnohé studie potvrdily, že jejich kombinace (navzdory rozdílnému chemickému složení – /semi/syntetické vs. přírodní) nenabízí zlepšení účinku a nemá tudíž opodstatnění. Pokud byste se náhodou rozhodl pro podávání obou paralelně, je nutné v odstupu týdnů vyhodnotit efekt léčby (a podle něj zvážit přínos jejich dalšího užívání). Ani dobrý bezpečnostní profil venofarmak a minimum nežádoucích účinků by neměly být důvodem k aplikaci, pokud není evidentní příznivý účinek podání. Jinak na poli mírnění venózní insuficience (varixy, hemoroidy, pocity tíže DKK, edém, změny trofiky..) upřednostňuji flavonoidy (diosmin plus hesperidin; zmíněný receptový Detralex; volně prodejné Mobivenal, Diosminol, Diorex, Diohes micro, DioMax..), jež se mohou pochlubit nejlepšími studiemi (s přehledem překonávají troxerutin, oxerutin, tribenosid, rutin, dobesylát, gingio et al.). Jinak základ terapie povrchové flebitidy představuje komprese (obinadla, punčochy) a ponechání nemocného v pohybu. Mimo lokální aplikaci heparinoidu (Ibalgin Duo Effect, Hirudoid, Heparoid, Lioton, receptový Thrombocid..) se podávají též nesteroidní antirevmatika (Brufen, Aspirin, Nalgesin S, Voltaren, Dexoket) celkově. Při teplotě se nasazují širokospektrá antibiotika (septická tromboflebitis). Podpůrně lze využít rovněž diskutovaná venotonika a enzymoterapii (Wobenzym). Loučí se Lukáš Dobrovolný
Podobné otázky
Chronická epididymitida
Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a chtěl bych se zeptat na chronickou epididymitidu. Jaké jsou nejčastější ...
Kombinace nogrip, otrivin, acetycystein
Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na kombinaci léků: Jak účinná je kombinace nogrip, ...
Glukánek
Ahoj, jmenuji se Petr a je mi 35 let. Mám dotaz ohledně "Glukánka". Jaké jsou nejčastější příznaky, které by ...
Kombinace Xarelto 20mg a TRAMYLPA 37,5MG/325MG
Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a rád bych se zeptal na kombinaci léků Xarelto 20 mg a TRAMYLPA 37,5 MG/325 MG. ...
Jde brát současně Asacol a Detralex
**Hlavní otázka:** Můžu brát současně Asacol a Detralex? **Podrobná otázka:** Dobrý den, jmenuji se Jana, je ...
Nasofan
Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na Nasofan. Jaké jsou nejčastější vedlejší účinky ...