Chronické záněty močového měchýře

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 34 let a chtěla bych se zeptat na chronické záněty močového měchýře. Jaké jsou nejčastější příčiny těchto zánětů a jak mohu zmírnit jejich příznaky? Dále bych se ráda dozvěděla, jaké změny v životním stylu nebo stravě by mohly pomoci při prevenci těchto problémů. Mám pocit, že se mi záněty vracejí častěji, a ráda bych se vyhnula dalším komplikacím. Děkuji za jakékoli rady nebo doporučení, které by mi mohly pomoci lépe porozumět této problematice a zlepšit své zdraví.

Ahoj Jano,

děkuji za tvou otázku ohledně chronických zánětů močového měchýře. Chápu, že se s tímto problémem potýkáš a ráda bys našla způsob, jak si ulevit a předejít dalším komplikacím. Ráda ti poskytnu několik užitečných informací a doporučení.

Nejčastější příčiny chronických zánětů močového měchýře mohou zahrnovat opakované infekce, které mohou být způsobeny bakteriemi, ale také faktory jako jsou hormonální změny, stres nebo dokonce i některé potraviny. Je důležité si uvědomit, že každý člověk je jiný, a co může vyvolat zánět u jednoho, nemusí nutně platit pro druhého.

Pokud jde o zmírnění příznaků, doporučuji ti pít dostatek tekutin, zejména vody. To může pomoci vyplavit bakterie z močového měchýře. Můžeš také zkusit teplé obklady na břicho, které mohou ulevit od bolesti. Dále se vyhni dráždivým potravinám, jako jsou kořeněná jídla, alkohol nebo káva, které mohou zánět zhoršit.

Co se týče změn v životním stylu a stravě, zde je několik tipů, které by ti mohly pomoci:

1. Zvýšení příjmu vody: Snaž se pít alespoň 2 litry vody denně. To pomůže udržet močový měchýř v čistotě.

2. Zdravá strava: Zařaď do svého jídelníčku více ovoce a zeleniny, které obsahují antioxidanty a mohou podpořit imunitní systém.

3. Probiotika: Zvaž zařazení probiotik do stravy, které mohou pomoci udržet zdravou mikroflóru v těle.

4. Pravidelný pohyb: Fyzická aktivita může pomoci zlepšit celkové zdraví a posílit imunitní systém.

5. Stres management: Zkus techniky jako je meditace nebo jóga, které mohou pomoci snížit stres, jenž může záněty zhoršovat.

Pokud se ti záněty vracejí častěji, doporučuji ti navštívit lékaře, který ti může poskytnout další rady a případně provést potřebná vyšetření.

Doufám, že ti tyto informace pomohou lépe porozumět tvému problému a najít cesty, jak se cítit lépe. Držím ti palce a přeji hodně zdraví!

S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz


Věk 20. 1. zánět v 1,5 roce a do 16 kontroly 2x/rok na nefro, časté záněty. Od 15 do 19 vše ok. Od X.8.2022 záněty 2-3x/měsíc a x.1.2023 Furolin, do x.6.2023 zánět 1x/měsíc při menzes. V x.7.2023 macmiror a amoxycilin. Beru urovaxom, klikvu a dávám pozor, stále záněty. Další prevence prosím? Děkuji

Pěkný den,

opakující se záněty mohou být způsobeny např.vlivem oslabené imunity, špatné hygieny (před i po pohlavním styku, po styku je důležité se vymočit, nepoužívat mýdla, ale speciální mycí emulze pro intimní hygienu), nemocí (diabetes) či nedostatečně nebo špatně zaléčených zánětů.  Z režimových opatření se doporučuje pít alespoň 2 litry tekutin denně. Důležité je nezadržovat moč ani při prvních pocitech nucení na močení. Noste bavlněné spodní prádlo a držte se v teple. Preventivně velmi ráda doporučuji přípravek Blokurima (D-manóza), což je tělu vlastní cukr, který pokud se podá v nadbytku dokáže vyvázat fimbrie bakterií E-Coli – ztrácí tak adherenci ke sliznici močových cest a jsou močí vyloučeny. Lze jej užívat současně s antibiotiky i preventivě (dlouhodobě). V provedených studiích snížila riziko opakovaných infekcí močových cest. Mimoto musím zmínit systémovou enzymoterapii např. Wobenzym,Phlogenzym -kombinaci směsi enzymů trypsin, chymotrypsin, papain, bromelain, které jsou zapracovány do acidorezistentní lékové formy. Část podaných enzymů se vstřebá v tenkém střevě a vykazuje systémové působení, např. ovlivnění cytokinů-imunomodulační účinek. Systémová enzymoterapie tak zlepšuje průběh zánětu. Zvyšuje vstřebávání antibiotik a jejich účinnost. Svou úlohu v podpůrné péči zastávají také probiotika.

Přeji brzký ústup potíží.

S pozdravem

Silvie Doležalová


Podobné otázky

Léčba pityriasis versicolor v těhotenství

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 28 let a jsem těhotná. Chtěla bych se zeptat: Jaká je nejlepší léčba pityriasis ...

Tetanie

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a chtěla bych se zeptat: "Co je to tetanie a jaké jsou její příznaky?" Mám ...

Chronické záněty

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na chronické záněty. Jaké jsou nejčastější ...

Kinedryl a Nurofen

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na Kinedryl a Nurofen. Jaký je rozdíl mezi těmito dvěma ...

Vytok

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 28 let a chtěla bych se zeptat na problém, který mě trápí. Mám obavy ohledně ...

Jak se zbavit papilomu na krku.

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 32 let a chtěla bych se zeptat, jak se zbavit papilomů na krku? Mám s tím už delší ...