Chronická faryngitida

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na chronickou faryngitidu. Jaké jsou nejčastější příznaky, které bych měl sledovat? Dále bych se chtěl zeptat, jaké domácí prostředky nebo změny životního stylu by mohly pomoci zmírnit mé potíže s chronickou faryngitidou? Mám pocit, že se mi často vrací bolest v krku a suchost, a rád bych věděl, co mohu udělat pro zlepšení svého stavu. Děkuji za jakékoli rady nebo doporučení, které by mi mohly pomoci lépe se cítit.

Ahoj Petře,

děkuji za tvou otázku ohledně chronické faryngitidy. Je skvělé, že se zajímáš o své zdraví a hledáš způsoby, jak si ulevit. Chronická faryngitida může být opravdu nepříjemná, a proto je důležité vědět, na co si dávat pozor.

Nejčastější příznaky, které bys měl sledovat, zahrnují:

1. Bolest v krku – Může být stálá nebo se objevovat při polykání.
2. Suchost v krku – Často se můžeš cítit, jako bys měl v krku písek.
3. Škrábání nebo pálení – Tento pocit může být velmi nepříjemný.
4. Změny v hlasu – Můžeš si všimnout, že tvůj hlas je chraplavý nebo slabý.
5. Kašel – Může být suchý a dráždivý.

Pokud jde o domácí prostředky a změny životního stylu, které by ti mohly pomoci, zde je několik tipů:

1. Pij hodně tekutin – Voda, bylinkové čaje nebo teplé vývary mohou pomoci udržet tvé hrdlo hydratované a zmírnit suchost.
2. Gargle s teplou solnou vodou – To může pomoci zmírnit bolest a zánět.
3. Zvlhčovač vzduchu – Pokud je vzduch v tvém domově suchý, zvlhčovač může pomoci udržet vlhkost a zmírnit podráždění.
4. Vyhýbej se dráždivým látkám – Kouření, silné parfémy nebo chemikálie mohou zhoršit tvé potíže.
5. Zdravá strava – Zahrň do své stravy potraviny bohaté na vitamíny a minerály, které podporují imunitní systém, jako jsou ovoce a zelenina.
6. Odpočinek – Dbej na to, abys měl dostatek spánku a odpočinku, což pomůže tvému tělu se regenerovat.

Pokud se ti potíže nelepší nebo se zhoršují, doporučuji navštívit lékaře, který ti může poskytnout další rady a pomoc.

Doufám, že ti tyto tipy pomohou cítit se lépe. Držím palce!

S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz


Dobrý den. Prosím, poradíte co na chronickou faryngitidu? Lékařka mi bez výtěru a bez krve dala antibiotika (i přesto že jsem neměla teploty ani bolest těla), ale problém trvá i po dobrání. V krku - hltanu mám zmnožené ostrůvky lymfatické tkáně - jakoby vřídky/pupínky, hlen, a zarudlý krk. V krku mě stále škrábe a štípe, ale jinak mi nic není ani se necítím nemocná. Běžné pastilky z lékárny mi nepomohly, zakoupila jsem i Stopangin (ale u toho píšou že se nesmí u chronické faryngitidy), přesto jsem to vyzkoušela, a myslela jsem že umřu, jak to šíleně štípalo jak žíravina a vyhrkly mi slzy. Je možnost sprej naředit vodou? Aby nebyl tak silný? Nebo co byste mi doporučili prosím? Zvažuji ještě Bactoral, nevím vůbec ale. Děkuji mockrát.

Dobrý den, chronická faryngitida je dlouhodobě se táhnoucí zánět hltanu. Vyskytuje se jako součást chronických zánětů horních a dolních dýchacích cest. U některých pacientů se střídají relativně bezpříznaková období s obdobím, kdy se příznaky plně projeví. Léčba zde spočívá spíše v režimových opatření(pocení, zábaly krku, vitamín C, klidový režim). K dezinfekci sliznice lze použít kloktadla či spreje (Tantum verde, Jox) nebo v ústech rozpustné dezinfekční pastilky. Jestli jsou antibiotika nutná, by měl určit praktický lékař dle stavu pacienta při vyšetření. S přáním hezkého dne Kvapilová Radka


Dobrý večer.Na ORL mi byla diagnostikována chronická faryngitida.Pálí a řeže mě v krku,bolest při polykání vystřeluje do ucha.Nejvíce mě trápí zahlenění.Hleny mi neustále stékají do krku.Používám Erdomed,nosní mořský sprej,kloktám Vincentku,cucám pastilky...Nic mi nepomáhá.Poradíte mi,prosím?Děkuji

Dobrý den,

chronická faryngitida je dlouhodobě se táhnoucí zánět hltanu. Vyskytuje se jako součást chronických zánětů horních a dolních dýchacích cest. U některých pacientů se střídají relativně bezpříznaková období s obdobím, kdy se příznaky plně projeví. Léčba zde spočívá spíše v režimových opatření (pocení, zábaly krku, vitamín C, klidový režim). K dezinfekci sliznice lze použít kloktadla či spreje (Tantum verde, Jox) nebo v ústech rozpustné dezinfekční pastilky. Dodržujte dostatečný pitný režim a pokračujte v nastavené léčbě. Pokud nebude docházet k ústupu obtíží, kontaktujte lékaře.

S přáním hezkého dne.

Procházková Radka


Podobné otázky

Zhoršení stavu po rehabilitacich

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a rád bych se podělil o svou zkušenost. Mám otázku ohledně zhoršení stavu ...

Inhalace Mucosolvan

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na inhalace Mucosolvan. Jaké jsou hlavní výhody a účinky ...

Vichy Aminexil

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 35 let a chtěla bych se zeptat: Jaké jsou hlavní výhody používání Vichy Aminexil ...

Elenium

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a jsem muž. Mám dotaz ohledně léku Elenium. Jaké jsou běžné vedlejší ...

Ovestin krem

Ahoj, jmenuji se Jana a je mi 52 let. Ráda bych se zeptala: "Jaké jsou hlavní výhody používání Ovestin krému?" ...

Krvácení při přechodu na jinou HAK

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 28 let a chtěla bych se zeptat na problém, který mě trápí. Mám dotaz ohledně ...