Bisglycinát hořčíku a léky na tlak

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a rád bych se zeptal na souvislost mezi bisglycinátem hořčíku a léky na tlak. Mám obavy, zda užívání bisglycinátu hořčíku může ovlivnit účinnost mých léků na vysoký tlak. Mám zkušenosti s různými doplňky stravy, ale nejsem si jistý, jaký vliv může mít hořčík na mé zdraví. Můžete mi prosím vysvětlit, zda je bezpečné kombinovat bisglycinát hořčíku s léky na tlak a jaké by mohly být možné vedlejší účinky? Děkuji za vaši pomoc!

Ahoj Petře,

děkuji za tvou otázku. Rozumím tvým obavám ohledně kombinace bisglycinátu hořčíku a léků na vysoký tlak. Je skvělé, že se zajímáš o své zdraví a chceš mít jasno v tom, co užíváš.

Bisglycinát hořčíku je forma hořčíku, která je často lépe vstřebatelná a šetrnější k žaludku než jiné formy. Hořčík hraje důležitou roli v mnoha tělesných funkcích, včetně regulace krevního tlaku. Některé studie naznačují, že hořčík může mít pozitivní vliv na kardiovaskulární zdraví, ale je důležité mít na paměti, že každý člověk je jiný.

Pokud užíváš léky na vysoký tlak, je dobré být opatrný. V některých případech může hořčík ovlivnit účinnost těchto léků, a to zejména pokud užíváš vysoké dávky. Doporučuji ti, abys se poradil se svým lékařem nebo lékárníkem, než začneš užívat bisglycinát hořčíku. Oni ti mohou poskytnout konkrétní rady na základě tvého zdravotního stavu a léků, které užíváš.

Co se týče vedlejších účinků, bisglycinát hořčíku je obecně považován za bezpečný, ale může způsobit některé trávicí potíže, jako je průjem nebo nevolnost, zejména pokud se užívá ve velkých dávkách. Je důležité začít s nižší dávkou a sledovat, jak na to tvé tělo reaguje.

Pokud se rozhodneš bisglycinát hořčíku vyzkoušet, doporučuji ti sledovat svůj krevní tlak a jak se cítíš. Pokud bys zaznamenal jakékoli neobvyklé příznaky, neváhej se obrátit na svého lékaře.

Doufám, že ti tyto informace pomohou a přeji ti hodně zdraví!

S pozdravem,
RecenzeEfekt.cz


Dobrý den, může osoba užívající léky na vysoký tlak, cukrovku a na odvodnění brát bisglycinát hořčíku? Maminka je po střevní chřipce hodně unavená. Děkuji

Dobrý den,

magnesium narušuje tvorbou nevstřebatelných chelátových komplexů absorpci digitalisových glykosidů (Digoxin), tetracyklinů (Doxybene, Doxyhexal..), penicilaminu (Metalcaptase), fluorochinolonů (Ofloxin, Nolicin, Gyrablok..) a kyseliny listové (Acidum folicum), naopak prodlužuje eliminační poločas efedrinu. U pacientů s renální insuficiencí zvyšuje sérové koncentrace vápníku. Dlouhodobé podávání hořčíkových přípravků pacientům léčených diuretiky může vést ke zvýšení tubulární reabsorbce magnézia a tím vést ke vzniku hypermagnezémie. Ve vyšších dávkách může hořčík potencovat účinek antidepresiv a anxiolytik.Jiné případně přijímané dvoumocné kationty (minerály; zinek, železo, vápník, mléko, jogurty, sýry..) podávejte nejlépe s dvouhodinovými rozestupy od hořčíku, neboť se absorbují zapomocí stejných přenašečů tenkého střeva a jejich momentální nasycení ionty jednoho minerálu by znemožňovalo optimální využití druhého.

S přáním hezkého dne.

Procházková Radka


Podobné otázky

PAUZA

Ahoj, jmenuji se Petr a je mi 35 let. Mám otázku ohledně "PAUZA": Jak dlouho bych měl mít pauzu mezi jednotlivými ...

Furolin a Moduretic, Loradur

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a rád bych se zeptal na kombinaci léků Furolin a Moduretic, Loradur. Jaké jsou ...

Trittico AC 150 vs prolong 150

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 35 let a rád bych se zeptal na rozdíl mezi Trittico AC 150 a Trittico prolong 150. ...

Lunafem - pilulka ve špatný den

Ahoj, jmenuji se Jana, je mi 28 let a chtěla bych se zeptat na Lunafem - pilulku ve špatný den. Jaké jsou ...

Questran

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a jsem muž. Mám dotaz ohledně léku Questran. Jaké jsou nejčastější ...

Alfuzosin Mylan není již delší dobu

Ahoj, jmenuji se Petr, je mi 45 let a chtěl bych se zeptat: "Proč Alfuzosin Mylan není již delší dobu dostupný?" ...